Люди щодня їхали і залишали їжу — на мене це справляло жахливе враження. Вікна в квартирі вибило, опалення не було, стіну розвернуло вибуховою хвилею, а в підвалі, де я спала, залізні двері винесло авіаударом і шпурнуло на мою розкладушку, на щастя, порожню.
Обстрілювали постійно, але знести дядька до підвалу знести — нереально, тому бігала до нього тричі на день. Готувала в блендері рідке харчування, але йому була потрібна спеціальна медична суміш, яку ніхто не доставляв, адже ми в епіцентрі опинилися.
І з автоматів стріляли, і з танків… Коли обстріли в квартирі заскочать (на п'ятому поверсі ми жили), ховалася між опорними стінами. На той час чоловік п'ять нас залишилося приблизно з 300 мешканців. Дяді ставало гірше, він запалення легень переніс незадовго до цього.
Ліками забезпечили один раз після двох тижнів очікування, і їх не вистачило. Катетер привезли сечовий, але змінити його неможливо — лікарі не хотіли приїжджати, навіть із Червоного Хреста. Власне, через відсутність медичного догляду дядько потім і помер.
Я обдзвонювала всі організації, залишала заявки на евакуацію... У результаті нас вивезли по «єврейській» лінії до Польщі на медичному амбулансі. Щоправда, з дому забрати відмовилися — надто небезпечно, благо волонтери доправили до 4-ї лікарні, де чекала Швидка допомога. Все це під обстрілами, на дорозі трупи валяються, в одного нога відірвана, машини розстріляні... Я потім голову пригнула — дуже страшно було.
Якимось дивом вирвалися, їхали майже добу, причому без зупинки.
У Варшаві ми виявилися надто пізно…
У Польщі нас зустріли представники ЄА «Сохнут», дядька одразу забрала місцева Швидка, але… на жаль, надто пізно. У легенях виявилася рідина, і за п'ять днів у лікарні його не стало. Поховали у Варшаві, на єврейському цвинтарі. Дядько був мені як батько, остання близька людина…