А поки ми якось виживали, я замурував целофаном вибиті вікна, вставив криво-косо тимчасові двері, шурупами пришпандорував вікна, забив їх пінопластом. Але, оскільки тривали сильні обстріли, то вікна та двері могли вилітати чотири рази за ніч. Опалення залишив лише на другому поверсі. Дах, щоправда, так і залишився дірявим. Не встиг. Спочатку готували в мультиварці, а потім почали економити бензин і варили вже на багатті. Звичайне життя перетворилося на виживання.
З росіянами кілька разів перетинався. Якось вони пограбували місцеву крамничку, розклали товари по картонних коробках, поставили двох еталонних військових у темних окулярах та екіпірованих як на весілля, все причепурено, — я таких тільки в голлівудському кіно бачив — і вручали під камери. А те, що продукти всі українські — кого то обходить, картинка вже готова.
«Дали ж вам три дні, щоб піти»16 березня до нас прийшли росіяни – нам треба подвір'я подивитися! Ви що, не бачите подвір'я? А в нас від вибуху паркан майже знесло — усе як на долоні. Зайшли в будинок, піднялися на всі поверхи, оглянули, сказали, ой, яка гарна вогнева точка, запитали, чи пов'язаний я з ЗСУ, чи були тут українські солдати тощо. Ідучи, здивувалися, як так вийшло, що дім наш розбили, а в молокозавод не потрапили — він за кілька вулиць від нас.
Іншого разу я пішов дзвонити — це завжди займало 3-4 години, одного разу мені вдалося впіймати Інтернет під певним кутом на 8 поверсі будинку, що наполовину згорів, причому під мінометним вогнем. Загалом пішов дзвонити, а паспорт залишив в іншій куртці. Зупинили на блокпості, зняли з велосипеда, почали роздягати. «Коли ти встиг переодягнутися, де твої спільники, що ти тут розповідаєш!». Я сказав, що мешкаю поруч, на велосипеді п'ять хвилин, можу привезти паспорт. Еге ж, звичайно. Ото вже ми тебе й відпустили. Загалом, відрядили зі мною двох військових років сорока. Вважай, пощастило. Могли закрити чи вбити. Дорогою говорили зі мною, запевняли, що в Україні випускають книги для дитячих садків, де Путіна названо ху..лом. Які книги для дитячих садків із Путіним? А якщо й так, питаю, чи це причина для вбивства мирних жителів? Одного вдалося переконати, другий просто мовчки сердився. Нервовий такий, коли мене зупинив, пересмикнув затвор. Йому напарник: та заспокойся, він не сіпається. Дуже обстрілів боявся — відійдіть з центру вулиці — йдіть туди, йдіть сюди, коли зайдемо, попередь дружину, ми будемо на взводі і т.п.
Ідемо, а цей злий, бурчить: «Дали ж вам три дні, щоби піти, що за народ». І тут я не витримав. «У тебе є квартира», — питаю. «Ну», — відповідає він.
Ось уяви, ти живеш у своїй квартирі, документи в тебе є на неї, дитинство твоє тут пройшло. І раптом приходить якийсь муд .... і наказує виселитися за три дні! Лахи збереш і підеш? До будинку йшли в повній мовчанці.
Загалом показав я документи, забрав велосипед і поїхав до торговельного технікуму. Там під навісом лежав труп чоловіка з розпанаханим обличчям — це вже як атрибут вулиці — трупи просто лежать, ходиш повз них, дивишся.
Додзвонитися тоді не вдалося, наступного дня спіймав зв'язок. Поки мене не було, приходили росіяни. Тарабанили у двері, а дружина саме дитину годувала. Потім відламали шматок огорожі, залізли до хати, дружину побачили та й пішли. Так і жили, я ходив у будинок батьків — квартира їхня згоріла, пряме влучення, вони жили на п'ятому поверсі. Шостий впав на п'ятий, двоповерхова вийшла.