Тільки зайшли на міст — завили сирени, і одразу розплакалися діти. Я їм кажу: можете плакати і кричати скільки завгодно — тільки біжіть, не зупиняючись
Нас зустрічали син Давид, який живе в Ізраїлі вже вісім років, і моя племінниця, що забрала до себе батьків.
Переночували у сина, я навіть не пам'ятаю, як зайшли до квартири, він потім мені розповів, що я заснула, і він мене просто затяг у будинок і поклав на ліжко. Прокинулася в тому, у чому спала в підвалі в Анатівці. І з маскою на підборідді. Це було дуже комічно… Наступного дня Міністерство абсорбції поселило у готелі — там само, у Беер-Шеві…
Коли постало питання про те, де жити, я орієнтувалася на навчальні заклади, щоб зберегти єврейське виховання, яке діти отримали в Україні. У нас друзі в Кірьят-Малахі — там ми орендували квартиру, діти пішли до школи, потихеньку облаштовуємось.
Син не може радіти, доки в Україні війна
Травма, ясна річ, не минулася, періодично хтось із дітей плаче. У нас тут був чудовий Пурім — усе містечко святкувало, багато клоунів, розваги, трапеза, все дуже гарно. І раптом Йосеф усе кинув, прибіг додому і сильно розплакався: мамо, як же я можу святкувати, коли діти в Україні не можуть костюм купити, ані вуха Амана спробувати, ані мішлоах манот отримати, у них там немає Пуріма, одні вибухи. Так засмутився, що розкидав усе, що йому надарували — сказав, мені взагалі нічого не треба, я не можу радіти, коли таке відбувається. І відразу згадав тата, мовляв, без нього відзначаємо. Коли дітям погано, вони одразу думають про тата, і це дуже болісно.