Біля свого під'їзду побачив три могили, а в сусідньому дворі було поховано сім'ю з п'яти осіб. Загинули одночасно, від прильоту
Біля свого під'їзду побачив три могили
Не хочу згадувати, як мені далися ті три кілометри, скажу лише, що поклав у нагрудну кишеню, поряд із паспортом записку: «При виявленні мого тіла, прохання повідомити батька» та номер його телефону.
У будь-якому випадку треба було рятувати домашніх улюбленців. Дістався до будинку під гуркіт артилерії та кулеметні черги. До нашої дев'ятиповерхівки потрапили кілька снарядів, п'ять сусідів загинули. Але моя квартира вціліла, хіба що усі вікна вибило. Перелякані коти ховалися під ванною, а черепаха через холод майже впала в сплячку. Я засунув усіх у рюкзак і пакети, і таким же чином став вибиратися назад. Дорогою зустрів нашого снайпера, що лежав у окопі на газоні.
На КПП на в'їзді до Києва офіцери оглянули мій живий багаж і без проблем пропустили. Весь похід зайняв п'ять годин, але я ще майже тиждень приходив до тями, вслухаючись у кожен далекий вибух. У квітні росіяни відступили, і через кілька днів після закінчення бойових дій я поїхав до Ірпені та Бучі. Біля свого під'їзду побачив три могили, а в сусідньому дворі було поховано сім'ю з п'яти осіб. Загинули одночасно, від прильоту.
У перші тижні після звільнення, коли ще мало хто повернувся, я привозив із Києва і роздавав корм покинутим тваринам — їх тоді було дуже багато. Іноді доводилося дертися на балкони або закидати їжу через вибиті вікна котам та собакам, замкненим у квартирах.
У травні в Ірпені дали світло та воду, а потім і газ. Дуже швидко багато чого відновили, а до зими почали зносити зруйновані та згорілі будинки. У квартирі матері в Бучі жили російські солдати, жили настільки по-свинськи, що гасили цигарки об шпалери, не встаючи з ліжка. Недоїдену їжу кидали на підлогу, залишили по собі сміття та бруд, але стягнули два нові телевізори. Мама зараз у Німеччині, дружина з донькою у Польщі.
Влітку з'їздив до містечка Народичі на кордоні з Білоруссю для консервації унікальних дерев'яних маців. Вдалося також одержати дозвіл на встановлення пам'ятника на місці колишнього єврейського цвинтаря в Обухові Київської області. До війни планував за підтримки Об'єднаної єврейської громади України встановити пам'ятники на місці колишніх єврейських сільгоспколоній у Чорнобильській зоні та на цвинтарях у покинутих містечках. Але якщо раніше там був лише високий радіаційний фон, то після російської армії залишилися міни. Тож відклали цю ідею до мирних часів.