Exodus-2022 Media Mentions

Одним «градом» убило чоловіка, сина, маму та собаку. Трагічна історія жительки Ізюма

До 24 лютого 2022 року Ірина Живолуп мешкала зі своєю родиною в Ізюмі. У неї було звичайне, спокійне життя, працювала нотаріусом і мріяла лише про одне – мати онуків, бути для них чудовою молодою бабусею. Уже в березні вона втратила всіх близьких унаслідок ракетного обстрілу. Мрія її також згасла – єдиний син стік кров’ю просто на її руках.

Сама Ірина ледь вижила: тяжко поранена, вона пролежала 8 днів у будинку без даху при -10, доки її не знайшли сусіди. Потім провела 25 днів у підвалі місцевої лікарні, вже зайнятої окупантами. У тому підвалі багато кому врятували життя. Попри нестачу всього, попри погрози росіян. До речі, хірург, який тоді оперував людей, отримав українську державну відзнаку.

Ірина бачила все: і як росіяни мародерили, і які злочини чинила тодішня окупаційна адміністрація, як вони нищили людей і їхнє майно тільки тому, що ті були іншого етнічного походження.

Довгий час Ірина Живолуп, яка досі відновлюється після важкого поранення, не знала, де поховані її близькі. Тепер вона знайшла їх і чекає на завершення всіх процедур, щоб провести в останню путь. Вона живе, як сама каже, попри все і чекає всім серцем поразки ворога.

LB.ua продовжує спецпроєкт «Денацифікація по-путінськи». Свідчення врятованих українських євреїв».
Ukrainian